м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Хірургічні методи лікування

Сучасна медицина нестримно розвивається і з кожним роком відкриває все більше альтернативних методів лікування стандартного хірургічного втручання. Проте, в деяких випадках скористатися навіть інноваційними технологіями просто неможливо. Це стосується запущених форм захворювань, при яких консервативні методи лише полегшують загальний стан хворого, але не є панацеєю.

Хірургічні методи лікування геморою застосовуються у наш час тільки при важких стадіях цього захворювання.

Найпоширенішими ускладненнями гемороїдальної патології є:

– сильна гемороїдальна кровотеча;

– тромбоз гемороїдальних вузлів;

– часте випадання гемороїдальних вузлів.

Перш, ніж застосувати такий радикальний спосіб, лікар проктолог Рівне чи в іншому місті, завжди використовує альтернативні методи. Операція – це нескладна і перевірена можливість позбавлення від геморою традиційним способом. Проте, у людей похилого віку будь-які оперативні втручання переносяться значно складніше. Також, у літніх людей можливий рецидив протягом трьох-п’яти років через низьку еластичність тканин. Щоб цього не сталося, хворим приписують антибіотики. Проте, краще подібні медичні проблеми нейтралізувати ще у молодому віці.

Ефективне лікування геморою підвищує свою результативність в тандемі зі здоровим способом життя і дотриманням спеціальної дієти. Суть цього оперативного втручання полягає у видаленні тієї частини тканин прямої кишки, яка знаходиться над гемороїдальним вузлом. Як результат, гемороїдальний вузол не травмується і не випадає.

Хірургічні методи лікування геморою оперативним способом мають також ряд протипоказань:

 1. часті ускладнення, які з’являються відразу після операції;
 2. больовий синдром післяопераційного типу;
 3. тривалий час загоєння післяопераційних ран, ризик крововтрати під час самої операції;
 4. непрацездатність і тривалий період відновлення.

Сучасні хірургічні методи лікування геморою III і IV стадій поділяються на такі види:

– гемороідопексія – бережливий спосіб хірургічного втручання, який базується на перетині судин, що живлять гемороїдальні вузли. При цьому, вузли, які випадають, ефективно підтягуються.

– гемороїдектомія – “золотий стандарт” лікування цієї патології, що грунтується на скороченні кров’яних надходжень до вузлів. При цьому зайва тканина відтягується і звільняється просвіт кишки.

Останній метод ідеально підходить для лікування гнійного геморою стадії найбільшої занедбаності. Оперативне втручання проходить в двох принципово різних напрямах. Перший напрям гемороїдектомії видаляє гемороїдальні вузли в їх класичному розміщенні.

Існує безліч варіацій цієї операції. Революційний інноваційний винахід був внесений в хірургічні способи лікування геморою відгуки про який завжди позитивні, компанією «ValleyLab». Саме її робітниками була створена технологія «LigaSure», суть якої у безкровному відсіканні гемороїдального вузла і утворенні на його основі “запаяної доріжки”.

Хірургічні методи лікування геморою цього виду мають відчутні переваги:

 1. . нетривала госпіталізація для проведення операції;
 2. збереження повного радикалізму гемороїдектомії;
 3. мінімальні терміни загоєння післяопераційних ран;
 4. скорочення поточного часу проведення операції;
 5. можливість мінімізувати кров’яні виділення у момент оперативного втручання;
 6. найнижчий відсоток післяопераційних ускладнень;
 7. хворобливі відчуття в післяопераційний період практично невідчутні.

Другий напрям хірургічного видалення гемороїдальної патології ще називають операцією Лонго. Це оперативне втручання в цілісність прямої кишки із застосуванням спеціального зшиваючого апарату (степлера). Спочатку за допомогою цього методу здійснювали лікування випадання прямої кишки.

На сьогоднішній день сучасні хірургічні методи лікування геморою Рівне використовують цей метод у трохи видозміненій формі. В процесі операції Лонго перетинається ректальні артерії, які живлять гемороїдальні вузли. При цьому, гемороїдальні випадання різних типів підтягуються в кишку. Особливість цієї операції ще і в тому, що самі вузли не видаляються. Відповідно, існує певний ризик того, що геморой після операції Лонго, може повернутися упродовж трьох років після хірургічного втручання.

Варто також відмітити позитивні сторони цієї операції:

– короткий термін проведення втручання;

– низький поріг травматичності в процесі операції;

– маленька тривалість госпіталізації;

– малохворобливий постопераційний період;

– висока швидкість реабілітації.

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *