м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Лігування гемороїдальних вузлів

Лігування гемороїдальних вузлів є одним з найпопулярніших безопераційних малоінвазивних способів боротьби з гемороєм. Сама процедура проходить абсолютно безболісно і підходить більшості хворих. Найчастіше лігування використовують для лікування другої і третьої стадії геморою. Для першої стадії захворювання використання цієї методики за великим рахунком недоцільно, оскільки гемороїдальні вузли тоді ще не мають чітких форм.

Лігування гемороїдальних вузлів проходить за допомогою спеціального приладу під назвою “лігатор”. Він надіває на ніжку гемороїдального вузла латексне кільце, яке щільно здавлює це утворення. В результаті, до гемороїдальної шишки припиняється приплив крові: через деякий час утворення відмирає і виходить з анального каналу з каловими масами. Максимальний термін, упродовж якого гемороїдальний вузол ще функціонує в організмі після операції, складає 12-14 днів. Упродовж цього часу пацієнта може турбувати відчуття чужорідного тіла в задньому проході.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями умовно можна поділити на два види: лігування механічним способом і лігування за допомогою вакууму. Головні відмінності цих двох видів полягають в операційній складності і у кількості задіяних допоміжних ресурсів.

Механічне лігування гемороїдальних вузлів, за і проти якого регулярно виступають передові проктологи, проходить досить швидко. Протягом 15 хвилин операція буде повністю завершена. Абсолютно усі маніпуляції виконуються лікарем і його асистентом. Цей спосіб використовують для гемороїдальних вузлів з чітко вираженими межами і ніжкою, яка розташовується приблизно в 5 мм від краю лінії гребінця. Залежно від характеру захворювання за один сеанс найчастіше лігують один гемороїдальний вузол.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями багатьом нагадує попередній спосіб. Проте, сама операція виконується ще швидше, підходить для усунення не лише вузлів з чіткими лініями, але і циркулярному внутрішньому геморої. Оперативне втручання проводять за допомогою спеціального приладу, який “всмоктує” в себе вузол, закріплюючи на ньому кільце. Цю маніпуляцію проводить тільки лікар, вона не вимагає додаткової допомоги від асистента.

Як і інші методи лікування, лігування гемороїдальних вузлів ціна якого суто індивідуальна у кожному поточному випадку, має свої протипоказання. Якщо говорити коротко, то не один добросовісний фахівець не застосовуватиме цей тип лікування, якщо виявить у пацієнта будь-які запальні процеси в гемороїдальних вузлах або в слизових оболонках тканин прямої кишки. Якщо подібні нюанси були проігноровані, за допомогою лігування лікар не лише не доб’ється позитивного результату лікування, але може і просто ще більш обтяжити загальний стан хворого.

Протипоказане лігування гемороїдальних вузлів в наступних випадках:

  1. початкова стадія геморою, яка ще не почала переходити на другий етап свого розвитку. Подібна проблема досить просто лікується медикаментозно і не вимагає оперативного втручання;
  2. наявність утворень в прямій кишці пухлиноподібного характеру. Лігування у такому разі може вплинути на розвиток раку. Тому, при подібному діагнозі необхідно спочатку звернутися до онколога, а вже потім – до проктолога;
  3. хронічний проктит, особливо гострі форми патології, які супроводжує інтенсивний больовий синдром;
  4. наявність анальних тріщин, із-за яких процедура може викликати дуже сильний біль з подальшими запальними процесами.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцяминаслідки якого для більшості пацієнтів виражаються тільки в швидкому одужанні, має ще декілька позитивних сторін. По-перше, процедура не вимагає попередньої госпіталізації, проходить дуже швидко і практично безболісно. По-друге, після операції повністю пропадають будь-які неприємні відчуття в анальному каналі, а також – свербіж і біль під час відвідування туалету. По-третє, не вимагає якоїсь особливої підготовки. Хворому досить дотримуватися легкої дієти протягом кількох днів до і після операції, щоб уникнути закрепів і твердого випорожнення, а також – провести усі гігієнічні процедури по очищенню кишечника до відвідування проктолога.

Слід також зазначити, що на сьогоднішній день лігування гемороїдальних вузлів при вагітності є також одним із ефективних методів боротьби з гемороєм в особливому положенні. Одним словом, якщо у вас немає протипоказань до цього виду лікування – можна сміливо приступати до його здійснення. Результатом ви неодмінно залишитеся задоволені!

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *