м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Консервативні методи лікування

Сучасна проктологія, як і інші медичні дисципліни, спрямована на лікування хворих різними методами нехірургічного характеру. Найпоширенішим проктологічним захворюванням продовжує залишатися геморой. Консервативні методи лікування геморою не несуть в собі хірургічного втручання. Проте, не варто думати, що подібне лікування базується тільки на прийомі медикаментів. Кожен досвідчений проктолог в Рівному, Києві, Львові та іншому місті, що прогресивно розвивається, підтвердить – для лікування зовнішнього геморою потрібне застосування мазей, а внутрішнього – свічок. Також, варто обов’язково скоректувати свій спосіб життя, позбутися шкідливих звичок, і прищепити дбайливе відношення до себе і свого здоров’я.

Особливості консервативного лікування

В проктології свербіж заднього проходу є першим розпізнавальним знаком проктологічних захворювань, у більшості випадків – геморою. Проте, ставити собі самостійно діагноз, а тим більше – застосовувати який-небудь консервативний метод лікування геморою, суворо забороняється. Краще звернутися до фахівця, який зможе швидко і ефективно встановити оптимальний метод лікування.

Консервативні методи лікування геморою завжди застосовується на ранніх стадіях. З їх допомогою усуваються гемороїдальні вузли внутрішнього і зовнішнього типу. Сама суть цих методів полягає в:

  1. знятті симптоматики, яка гостро проявляється при появі подібної патології;
  2. профілактичних заходах, спрямованих на попередженні ускладнень і загострень;
  3. у підготовці пацієнта до хірургічного втручання (якщо без нього не обійтися) або в якості реабілітації.

У багатьох хворих виникає запитання: “На скільки ефективний консервативний метод лікування геморою і чи варто сприймати його як панацею від цієї патології”? Хірург проктолог Рівне Лесь Віталій Михайлович стверджує, що однозначної відповіді на нього немає! Все залежить від особливостей організму хворого, розвитку захворювання і компетентності лікаря. У будь-якому разі, таке лікування сприятливо впливає на усі органи ШКТ, покращує їх діяльність, зменшує біль і інші неприємні відчуття в задньому проході. Варто також відмітити, що медикаментозне лікування покращує тонус кровоносних судин.

З чого складається лікування консервативного типу в проктології?

Консервативні методи лікування геморою включають в себе корекцію способу життя і використання медикаментів, мазей, свічок. Цей метод активізується тільки під наглядом фахівця. Саме хірург проктолог рівне повинен узгодити з пацієнтом його новий режим дня і харчування. Подібні заходи максимально ефективні на ранніх стадіях захворювання, а також в процесі реабілітації після операції. Доведено, що застосування консервативного лікування покращує загальне самопочуття, підвищує імунітет і позитивно впливає на увесь організм. Головним чином проктологічна корекція потрібна режиму дня і харчування хворого.

Зразковий список порад, який надає своїм пацієнтам кращий проктолог в Рівному, Лесь Віталій Михайлович, відносно корекції способу життя, виглядає таким чином:

– уникнення стресових ситуацій;

– обмеження підйому важких предметів, перехід на більш легку роботу;

– відмова від шкідливих звичок, таких як паління і вживання алкогольних напоїв, які значно знижують венозний тонус в кишечнику, а також негативно впливають на увесь організм;

– зміна режиму дня (наприклад, при сидячій роботі – робити перерви і рухатися, при роботі на ногах – робити паузи і відпочивати сидячи);

– здоровий сон, не менше 8 годин на добу, коректний графік відпочинку і активності;

– дієта, а саме – зменшення розміру порцій, збільшення кількості (до 5) прийомів їжі, виключення жирних і шкідливих продуктів.

Проте, цей консервативний метод лікування геморою буде малоефективним, якщо пацієнт не стане застосовувати паралельно ще і медикаментозне лікування. Лікування препаратами складається із прийому загальних медикаментів і ліків місцевої дії. До загальних препаратів відносяться пігулки і різні розчини, а до ліків місцевої дії – креми, гелі і мазі.

Лесь Віталій Михайлович, приватний проктолог Рівне, виділяє такі препарати для консервативного лікування геморою:

  1. кровоспиняючі – зупиняють кров, якщо хвороба викликає кровотечу;
  2. анестетики – усувають неприємні відчуття в задньому проході, такі як свербіж;
  3. венотоніки – підвищують еластичність і пружність вен, запобігають появі нових гемороїдальних вузлів;
  4. протизапальні – знімають запалення з гемороїдальних вузлів.

Найчастіше, на тлі перелічених вище препаратів, компетентний проктолог рівне відгуки про якого говорять самі за себе, також призначає прийом різних імуностимулюючих засобів, ліків регенеруючого характеру і антисептиків.

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *