м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Кондиломи

Що спільного у цвітної капусти і поширеного сучасного захворювання, що передається статевим шляхом? Ті, хто вже стикався з подібним, відразу ж дадуть відповідь. Кондиломи – це своєрідні бородавки, які локалізуються в генітальній області як у жінок, так і у чоловіків. Найчастіше подібні нарости вражають область промежини, статеві органи і задній прохід. Також, при активних оральних контактах, кондиломи можуть з’являтися у роті і горлі. Зовні такі нарости нагадують маленькі голівки цвітної капусти. Викликає кондиломи вірус папіломи людини.

Окрім своєї естетичної непривабливості, гострі бородавки (конділоми) несуть в собі справжню небезпеку – без відповідного лікування подібні утворення можуть трансформуватися в ракову пухлину. Зараження таким неприємним недугом відбувається в основному у осіб, які ведуть безладне статеве життя. На другому місці – користування загальними засобами гігієни і туалетним приладдям. Наприклад, в дитячому садку дитина може отримати кондиломи в результаті використання загального горщика. Також, при пологах кондиломи у жінок передаються новонародженому.

Гострокінцеві конділоми можуть проявлятися практично відразу ж, після зараження, а можуть перебувати в латентному стані роками. Але як тільки імунітет хворого слабшає – захворювання відразу ж активізуються. Кондиломи лікування яких не було розпочато, з’являються через три місяці після можливого зараження.

Методика лікування кондилом найчастіше складається з трьох пунктів:

  1. видалення кондилом;
  2. лікування інфекції;
  3. зміцнення імунітету.

Панацеї від кондилом не існує, тому найнадійнішим методом їх лікування є – профілактика. Не ведіть хаотичне сексуальне життя з багатьма партнерами, використайте тільки особисті прилади інтимної гігієни і зміцнюйте імунітет!

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *