м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Бужування прямої кишки

Бужування прямої кишки

Якщо така проктологічна проблема, як геморой, усім відома, то що таке бужування прямої кишки знають лише ті люди, які зіткнулися з цією процедурою особисто. В основному це “щасливчики”, для яких оперативне видалення геморою не пройшло безслідно. Добре, якщо вже через тиждень після операції пацієнт просто забуває про її наслідки. Проте, зовсім не рідкість випадки, коли сам акт дефекації вже після оперативного втручання, проходить надзвичайно болісно, а калові маси виходять оформленою тонкою стрічечкою. Якщо ви помітили подібну симптоматику у себе, обов’язково зверніться до вашого лікуючого проктолога.

Бужування прямої кишки – це так зване розтягування кишкового каналу за допомогою спеціального псевдобужа.

Подібне звуження може з’явитися у пацієнта в трьох найпоширеніших випадках:

  1. операційне втручання проводилося під місцевою анестезією, внаслідок чого кишка практично перестала розслаблятися;
  2. якщо лікар-проктолог конкретно зменшив розміри слизової оболонки між видаленими вузлами;
  3. організм пацієнта через свої особливості самовільно почав звужувати анальний канал.

Післяопераційне бужування прямої кишки практично не має протипоказань. Єдиним виключенням є важкий стан хворого, через який не можна вводити загальний наркоз. Проте, якщо під час процедури використати наркоз сакрального типу, то вона допускається для проведення всім пацієнтам без винятку.

Післяопераційне бужування прямої кишки використовують якщо пряма кишка була травмована, звузилася через запальні процеси, які в ній відбувалися чи відбуваються, або тривалої амебної дизентерії, пухлин, туберкульозу кишечника, із-за свого природженого типу, хвороби Крону, хімічних промежиних ушкоджень і парапроктиті.

Під час процедури анус знеболюється за допомогою місцевого або сакрального наркозу. Лікар одягає латексні медичні рукавички і вводить в нього палець, рясно змащений вазеліном. Ця маніпуляція проводитися для перевірки особливостей анального каналу і оцінки міри його звуження. Після отримання цих відомостей підбирається псевдобуж, в який подається повітря. Щоб результат бужування прямої кишки після операції був максимально ефективним, буж повинен знаходитися в кишці упродовж півгодини. Після цього його акуратно дістають. Процедура при необхідності повторюється через три тижні.

Як правильно робити бужування прямої кишки знає тільки кваліфікований фахівець. Цю маніпуляцію можна робити і в домашніх умовах, проте виконувати цю дію повинен обізнаний спеціаліст. Щоб процедура була максимально ефективною, пацієнтові слід лягти в гарячу ванну і пробути в ній до тих пір, поки м’яз-сфінктер не розслабиться максимально. Після цього в анус вводять рясно змащений вазеліном вказівний палець. Завершують процедуру спеціальною пов’язкою з мазі.

Якщо пацієнт страждає від сильного болю в анальному отворі, варто поставити знеболювальну свічку. Повторюємо, як правильно робити «бужирование прямой кишки в домашних условиях» знають лише медичні працівники даного профілю, тому не варто займатися самолікуванням такої делікатної області вашого організму.

Бужування прямої кишки, як і усі медичні процедури вимагає особливої підготовки. Увечері напередодні бужування необхідно очистити кишечник за допомогою клізми або проносного засобу. Також, бажано за декілька днів до процедури не зловживати твердою і тяжкою для кишківника їжею. Бужування прямої кишки після операції не має на увазі вживання їжі перед процедурою. Тому, за шість годин до цієї маніпуляції не можна їсти, а за чотири години – пити. Після даної маніпуляції варто декілька хвилин полежати і розслабитися. Максимальної ефективності можна досягти після трьох-чотирьох процедур.

Реабілітаційний період суто індивідуальний для кожного пацієнта. Його проводять як вдома, так і в умовах стаціонару. Хоч бужування прямої кишки – це не хірургічна маніпуляція, проте її виконання вимагає дотримання певних правил післяопераційної поведінки. Ми радимо пацієнтам перші декілька годин після бужування провести під спостереженням лікаря. В цьому вам допоможе кваліфікований проктолог Рівне. Якщо все добре, можна вирушати додому. Крім цього, ще чотири дні після бужування необхідно дотримується легкої дієти і приділяти особливу увагу особистій гігієні.

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *