м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Анальний свербіж

Анальний свербіж – зовсім не рідкісне і досить неприємне явище, яке може виникати, як наслідок певних захворювань, так і бути самостійним. У жінок анальний свербіж зустрічається рідше, ніж у чоловіків, проте у більшості випадків поширюється і на зовнішні статеві органи.

Свербіж біля заднього проходу має різну міру вираження. Іноді він з’являється в результаті недотримання правил особистої гігієни або як наслідок харчової алергії на певні продукти. Як тільки чинник-провокатор нейтралізується – подразнення зникає саме по собі. Проте, не варто нехтувати подібним симптомом. Неприємні відчуття в задньому проході можуть посилюватися і провокувати набряклість пошкодженої шкіри.

Свербіж в задньому проході найчастіше виникає, як реакція організму на геморой зовнішнього і внутрішнього типу, загострені кондиломи, тріщини прямої кишки, поліпи, аноректальні свищі і пухлини прямої кишки злоякісного характеру.

Анальний свербіж в проктології можна умовно поділити на два найпоширеніші види:

– первинного типу (в даному випадку дуже складно виявити конкретну причину подібного стану, є самостійним захворюванням);

– вторинного типу (є похідним від певного захворювання, усувається після лікування головного захворювання, що викликає свербіж).

Якщо вас турбує свербіж біля заднього проходу – не відкладайте ваш похід до лікаря. Чим швидше ви звернетеся до грамотного фахівця, тим кращий отримаєте результат лікування. А можливо – зможете запобігти розвитку дуже серйозних захворювань.

Свербіж в анальному проході – це неприємна, але цілком поправна проблема. Проте, іноді для її подолання, професійний проктолог Рівне Лесь Віталій Михайлович радить звернутися ще і до уролога – чоловіків, і гінеколога – жінок.

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *