м.Рівне, вул. О.Олеся, 13
Міська лікарня №2, поліклініка, 2 поверх, 35 кабінет
(колишня залізнична лікарня)
096 2 1 2 02 08
050 700 43 64

Анальна тріщина

Анальна тріщина – це ушкодження цілісності тканин анального каналу, що мають вигляд тріщин і виразок. Розміри таких уражених ділянок зазвичай невеликі, проте, не дивлячись на це, больові відчуття, що виникають через них надзвичайно сильні. Деякі пацієнти порівнюють їх з наявністю битого скла в задньому проході. Подібне захворювання одне з найпоширеніших в проктологічній сфері. Воно знаходиться на третьому місці після парапроктиту і геморою. Частіше анальні тріщини зустрічаються у жінок.

Захворювання протікає в двох формах: гострій і хронічній. Гостра тріщина приносить масу неприємних відчуттів. Вона може самостійно зарости, якщо для цього створені певні сприятливі умови. Така форма ураження турбує хворого упродовж декількох тижнів і або прогресує, переходячи в хронічну хворобу, або зникає.

Хронічна анальна тріщина біля заднього проходу має грубші краї і горбисту поверхню. Таке ураження не проходить самостійно і вимагає негайного хірургічного втручання. Деякі пацієнти, що страждають подібною формою захворювання, відмічають нестійку ремісію. Проте, як тільки виникають закрепи або порушення звичного способу життя – захворювання починає прогресувати з новою силою.

Найчастіше тріщина в задньому проході супроводжується спазмом сфінктера. Як результат – дефекація стає ще тяжчою. Окрім цього, варто виділити три найпоширеніші симптоми, які повною мірою характеризують це захворювання :

  1. Виділення крові під час дефекації і просто із заднього проходу;
  2. Гострий біль, супроводжуючий кожне відвідування убиральні;
  3. Постійні спазми анального сфінктера.

Тріщина в задньому проході вимагає негайного оперативного втручання. При цьому завжди застосовуються малоінвазивні технології. Вам не уникнути операції, якщо у вас анальна тріщина в хронічній формі, що поєднується з гемороєм, консервативне лікування вже триває більше двох місяців і не приносить бажаного результату, з’явилися запалення або інші ускладнення, а також – якщо продовжує зберігатися больовий синдром.

Share

Recommended Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *